Jäsenhuone|TyöhuoneToimihenkilöt

FirmaFutis

Vuoden 2019 FirmaFutiksen kymmenvuotis juhlaturnaus pelattiin la 27. heinäkuuta Liinalammin nurmiken-tillä. Olosuhteet olivat kaikkien aikojen vaativimmat kun lämpötila ylitti +30 ºC tuskarajan. Viimeisten pelien peliaikaa jouduttiinkin pelaajien voimien ehtyessä lyhentämään. Määräaikaan mennessä ilmoittautuneet joukkueet (12 kpl) jaettiin neljään kolmen joukkueen lohkoon.

 

Lohko A:n joukkueet olivat:              Lohko B:n joukkueet olivat:                    

1FC MADAME                      4RAKENNUSTYÖ E. PIIROINEN  
2FC UFOALIENS  5INWELD OY
3KÄIKÄLÄN DYNAMO  6LVI VARIKKO

 

Lohko C:n joukkueet olivat:               Lohko D:n joukkueet olivat

7VALIO OY 10PARSKIN BARBAARIT
8ANTRAX OY 11FC MONIKKALA
9MAANRAKENNUS LEHTO OY / 12ICE-DOGS
 

TURENGIN ALUEPUHDISTUS OY

   

 

Turnauksen otteluohjelma ja -tulokset olivat:

 

NroKloKenttä 1TulosNroKenttä 2Tulos
  Alkusarjaottelut  Alkusarjaottelut 
110:00FC MADAME - FC UFOALIENS3 - 02INWELD OY - LVI VARIKKO OY5 - 3
310:30VALIO - ANTRAX OY0 - 64FC MONIKKALA - ICE-DOGS0 - 1
511:00KÄIKÄLÄN DYNAMO - FC MADAME1 - 46LVI VARIKKO OY - RAKENNUSTYÖ0 - 4
                                       E.PIIROINEN 
711:30ANTRAX OY -  MAANRAKENNUS LEH-1 - 18ICE-DOGS - PARSKIN BARBAARIT3 - 0
        TO / TURENGIN ALUEPUHDISTUS    
912:00FC UFOALIENS - KÄIKÄLÄN DYNAMO3 - 210RAKENNUSTYÖ - INWELD OY4 - 1
     E.PIIROINEN 
1112:30MAANRAKENNUS LEHTO / - VALIO4 - 212PARSKIN BARBAARIT - FC MONIKKA2 - 2
  TURENGIN ALUEPUHDISTUS                   
  Välisarjaottelut  Välisarjaottelut 
1313:00KÄIKÄLÄN DYNAMO - VALIO5 - 014LVI VARIKKO OY - PARSKIN BARBAA1 - 2
1513:30FC UFOALIENS - MAANRAKENNUS1 -116INWELD OY - FC MONIKKALA2 - 2
  LEHTO / TURENGIN ALUEPUHD.

RP 0-2

  RP 2-3
1714:00FC MADAME - ANTRAX OY3 - 018RAKENNUSTYÖ - ICE-DOGS0 - 1
     E.PIIROINEN 
  Sijoitusottelut  Sijoitusottelut 
  Sijat 9 - 10  Sijat 11 - 12 
1914:30KÄIKÄLÄN DYNAMO - PARSKIN BAR-0 - 020 VALIO - LVI VARIKKO OY1 - 3
                                          BAARITRP 2-1   
  Sijat 5 - 6  Sijat 7 - 8 
2115:00MAANRAKENNUS LEHTO / - FC MO-1 - 022 FC UFOALIENS - INWELD OY0 - 6
  TURENGIN ALUEPUHD.      NIKKALA    
  Sijat 1 - 2  Sijat 3 - 4 
2315:30FC MADAME - ICE-DOGS1 - 024ANTRAX OY - RAKENNUSTYÖ 0 - 2
                               E.PIIROINEN 

 

Kuten lopputuloksistakin näkee turnaus oli tänä(kin) vuonna äärimmäisen tasainen. Voittajaksi selviytyi uusi tuttavuus FC MADAME  joka päihitti loppuottelussa viime vuoden mestarin ICE-DOGS:n niukasti yhdellä maalilla. Pronssille ylsi Rakennustyö E.Piiroinen. joka kukisti pronssiottelussa uuden tuttavuuden Antrax OY:n. Täydellinen loppusijoitustaulukko oli:

 

SijaJoukkue
1.FC MADAME
2.ICE-DOGS
3.RAKENNUSTYÖ E.PIIROINEN
4.ANTRAX OY
5.MAANRAKENNUS LEHTO OY /  TURENGIN ALUEPUHDISTUS OY
6.FC MONIKKALA
7.INWELD OY
8.FC UFOALIENS
9.KÄIKÄLÄN DYNAMO
10.PARSKIN BARBAARIT
11.LVI VARIKKO OY
12.VALIO

 

Seuran puolesta lopuksi suuret kiitokset (ja anteeksipyynnöt) kaikille turnaukseen osallistuneille!